תיאטרון הבובות של נעה אריאל

  • תכנים מגוונים, מסרים מעמיקים, תפאורות מרהיבות ואיכות ללא פשרות, הם ההופכים את ההצגות שלנו לאהובות כל כך על הקהל.
  • ברפרטואר ההצגות שלנו הצגות ילדים, נוער ומבוגרים.
  • הצגות חברתיות המעזות לגעת בנושאים כואבים, ברגישות ובמקצועיות. ההצגות חוצות מגזרים ומתאימות לטווח גילאים רחב.
  • הצגות ילדים המיועדות לקהל הדתי, סביב מעגל השנה והחגים, אהבת הזולת, תפילה וערכים.

 

טעימות ממגוון ההצגות שלנו:

 "ציפור קטנה צייצה לי סוד"

ההצגה עוסקת במניעת פגיעה מינית בילדים. ברכות, בעדינות ובבהירות, דרך סיפור תמים של ציפורים, מקבלים הילדים וצוותי החינוך מסרים וכלים כיצד להימנע מפגיעה, ולגלות את הסוד במקרה שכבר התרחשה פגיעה. ההצגה חוצת מגזרים ומתאימה לקהל חילוני, דתי וחרדי כאחד. 

"רגע לפני שאתם מצקצקים בחוסר אמון: מי בכלל ייתן לה להיכנס עם תכנים כאלה לבתי ספר – לאריאל יש "תעודת מהפכנית" כבר שנים, אריאל נחשבת לחלוצת ההצגות בנושאים טעונים במגזר, ולא פחות מ-15 אנשי מקצוע בתחום הפגיעות המיניות, שימשו כיועצים להצגה"

ynet

 

"הערב היפה בחיי"

ההצגה עוסקת במניעת אלימות במשפחה ומוצגת בפני תלמידי ותלמידות תיכון. דרך ההצגה מקבלים הצופים סימנים לזיהוי מקדים של אלימות במשפחה, וכלים למניעה והתמודדות.

הבובות הכמו אנושיות, המשחק המצוין, התפאורה והליווי המוזיקלי העצמתי מעשירים את החוויה. אבל מעל כולם התוכן והטקסט המביעים אותו, עשירים, מדויקים, ומדרבנים  לפעולה"

נח קורמן מייסד ומנכ”ל ”בת מלך”, מקלטי סיוע לנשים מוכות דתיות וחרדיות
 

 

"כד השמן של עזריה"

הצגה מרתקת על חנוכה וניסים אחרים. ההצגה פותחת צוהר אל הבית והחיים היהודיים בכפרים בתקופת החשמונאים באמצעות סיפורו של עזריה. עזריה, בן למשפחת עקביא המכינה כבר דורות שמן לבית המקדש, המוצא עצמו לפתע שותף למאורעות בתקופת בית שני.

"בכל פעם שהקהל שומע שהצגה של נועה אריאל מגיעה זה אומר שיהיה מרתק. נועה נוגעת בלב הילד, ומביאה את עולמו אל הבימה הקטנה, אל הבובה שהופכת למלאת חיות. בקסם אין סופי - היא מתמרנת בין הקולות והצלילים בקלות רבה עד אשר הופכת העלילה לאמינה איכותית ומוחשית עבור הילדים. מומלץ בחום!"

אביטל, רכזת קהילה

 

"בזכות הא'-ב'"

הצגה על ימים נוראים ותפילה, הבוחנת את השאלה האם כל אחד יכול לדבר עם ה'? דרך סיפורו של אברימי אשר לא ידע לקרוא אבל מצא בתמימותו את הדרך לבקוע את השמיין לתפילות של כל היהודים בימים הנוראים.

תכני ההצגות התאימו מאוד לערכים עליהם אנחנו מחנכים. החוויה היתה מדהימה, הילדים הביעו הזדהות עם המתרחש על הבמה, ודרך המשחק שלך גרמה להם לשכוח שהם צופים בהצגת בובות".

נילי רוקח, מנהלת ספריה

לקריאה על הצגות נוספות, לחצו כאן

קצת עלי:

נועה אריאל, נשואה לישראל, אמא לארבעה בנים וסבתא לשובל נכדים, מפעילה תאטרון בובות כבר למעלה מעשרים וחמש שנים. מדוע התאהבתי בתיאטרון בובות? כמו כל אמנות, משמש התאטרון כלי לביטוי והבעה. אולם נראה שהמניע העמוק והחזק שלי להפיח רוח חיים בשלל בובותיי הוא הרצון לחוות את הדמויות ואת התהליכים העוברים עליהן, ולהניע על ידי כך את הצופים להתעורר ולהניע את עצמם.  אני חשה שבמובנים מסוימים תאטרון הבובות עושה זאת אפילו טוב מתאטרון רגיל. היצורים הקטנים והמקסימים הללו שובים את הלב, מנטרלים את ההתנגדויות של קהל הצופים, מאפשרים את פתיחת הלב ויוצרים הזדהות עם התכנים ועם מערכות היחסים המתרחשות על הבמה. המשותף לכל ההצגות הוא הרצון לעורר את האדם אל יכולות התנועה שבו ואל הטוב הגנוז בתוכו. 

אמרו חז"ל שלעתיד לבוא יהפכו התיאטראות לבתי מדרש. זה קורה כאן ועכשיו. אני מאמינה שתאטרון נועה אריאל הוא בית מדרש מעמיק ומשמח לתורה וחיים, ומזמינה אתכם להצטרף לעולם היצירה שלי.

להזמנות ופרטים נוספים: משרד 02-9709794 | נועה 052-6051200 | תחיה 054-5661030

noa@noaariel.com | פייסבוק