לקום. לחייך. לצמוח - מגוון הרצאות מקצועיות לצוותים חינוכים מפי ד"ר אביטל לאופר

קצת על המרצה:

ד"ר אביטל לאופר, דיקן בית הספר למדעי ההתנהגות באקדמית נתניה. מחקריה עוסקים בחקר טראומה, פוסט טראומה, צמיחה וחוסן לאחר טראומה ורווחה נפשית של בני נוער. ד"ר לאופר פירסמה עשרות מאמרים אקדמאיים בכתבי עת בינלאומיים ובספרים. בעבר שימשה ד"ר לאופר כסגנית וממלאת מקום רה"ע נתניה והממונה על מערכת החינוך בעיר וכיו"ר של הועדה העירונית לקידום מעמד הילד והועדה למניעת אלימות. זוכת פרס קרן עינבר לחקר הטרור לשנת 2007 על מחקר הפוסט דוקטורט שלה בנושא התמודדות בני נוער עם פיגועי הטרור. עבודת הדוקטורט שלה, שבחנה אלימות בני נוער בספרה החברתית, זכתה בפרס נשיא בר אילן לדוקטורנטים מצטיינים. בעבר הייתה חוקרת עמיתה במרכז רנטה אדלר לרווחת הילד שליד ביה"ס לעו"ס באונ' ת"א.

מגוון הרצאות בנושאים:

פסיכולוגיה חיובית  אשליה או תפיסה מדעית אמיתית? בהרצאה זו נעמוד על המקורות לצמיחת גישת הפסיכולוגיה החיובית, נלמד על מחקרים מרכזים בה, נשאל את השאלה מה זה בעצם אומר פסיכולוגיה חיובית ונקבל כלים מעשיים.

צמיחה מתוך טראומה  ההרצאה תדון בתחום החדש של צמיחה פוסט טראומטית. איך היא מתרחשת, מה ניתן לעשות כדי לסייע לה, מה בינה ובין חוסן נפשי ומתן כלי התמודדות  על מנת לצמוח מתוך הטראומה.

רווחה נפשית של בני נוער  גיל ההתבגרות הוא גיל מבלבל מאוד להורים ולמתבגרים כאחד. אז בואו ונבין קצת את המתבגר ומה הוא עובר ואיך כולנו יכולים לחצות את הגיל הזה בשלום.

מעברים  בהתמודדות מול כישלון ומול שינויים גדולים, לתחושת החוסן האישי יש משמעות רבה. מהם הכלים ליצירת חוסן אישי מותאם לילד ולנער המתבגר שעומד בפני שינויים משמעותיים בחייו?

העצמה אישית- נשית  מה מוביל לתפיסות האישיות שלנו לגבי היכולות, הכישורים ובסופו של דבר ההישגים שלנו? האם גורמים חברתיים מכניסים אותנו למסגרות מצומצמות בלי שאפילו נשים לב? על שאלות אלו ועוד נדבר ונמצא תשובות.

לפרטים נוספים והזמנות: אייל 052-9242479 | laufer.avital@gmail.com | אתר הבית