מוזיאון הילדים הישראלי בחולון הוא מתחם פעילויות יחיד במינו בארץ ואף בעולם!!!

המוזיאון מציע מגוון מסלולי פעילות החל מילדים בגילאי שנתיים וחצי ועד למבוגרים.

מסלולי הפעילות מודרכים ואינטראקטיביים ועוסקים בנושאים שונים כאשר חלק ניכר מהם עוסק בנושאים חברתיים, קבלת השונה והאחר ואינטליגנציה רגשית.

"היער הקסום" - לגילאי יעד 6 עד 8 (כיתות א'-ב').

מסע עלילתי העוסק בגילוי עולם הרגשות שלנו. הילדים מגלים תיבה מסתורית, מתוך סקרנות וללא כוונה הם משחררים מתוכה שדון תעלול, המכריז בחדווה שכעת שהוא חופשי לעשות ככל העולה על רוחו. הילדים מנסים להשיב את המצב לקדמותו ולתפוס את השדון. במהלך המרדף הם חווים הרפתקה משעשעת. הם מגיעים לעננים ולהר השלג ושם בעזרת הקוסם הלבן נפתרת הבעיה.

 

חברים ביער - לגילאי יעד 6 עד 8 (כיתות א'-ב').

דיירי היער הקסום כבר לא נהנים לחיות ביחד. הילדים והמדריך מגיעים ליער, פוגשים את הדמויות ונחשפים לרצונות של כל אחת מהדמויות ולקונפליקטים ביניהן. לאט לאט נבין שבכדי לחיות יחד במקום מסוים ובכדי להגיע לתוצאות ולהצליח, כדאי להקשיב, לכבד האחד את השני ולשתף פעולה.

* הפעילות מתקיימת במתחם "היער הקסום". התפאורה זהה. התוכן שונה.

 

"החייזרים" -  לכתות ג' עד ה'.

המסלול מורכב ממסע הרפתקאות מרגש במהלכו  "נחטפים" הילדים לחללית של חייזרים. במהלך המסלול, תוך כדי הרפתקאות שונות ומשימות מאתגרות, מפנימים הילדים כי עבור "האחר" אנחנו אחרים וכן שעל מנת לקבל את "האחר" עלינו לקבל קודם כל את עצמנו.

 

"בגובה העיניים" - הביטלס מסע הקסם המסתורי - לגילאי 5 עד 120.

הביטלס היא להקה שקל להזדהות איתה, האומנות שלה חוצה גילאים, גבולות ותרבויות. רעיון התערוכה הוא להמחיש את היות המוסיקה כלי לפיתוח דמיון, יצירתיות וכלי לביטוי אישי תוך בפעילות בתערוכה נתייחס לכוח שבקבוצה הנרתמת לרעיון מסוים ועוד...

 

"דיאלוג עם הזמן" - לכיתות ו' ומעלה ( גילאים 10 ומעלה).

פעילות שהיא מסע אינטראקטיבי רצוף במצבים מרגשים, משעשעים ומהנים. הסיור מודרך על ידי מדריכים זקנים (מעל גיל 70). הסיור מתאים מאד במסגרת שנת בת/בר מצווה, עבודת שורשים, יום המשפחה , מחויבות אישית ועוד...

 

"דיאלוג בחשכה" - התנסות חד פעמית, חוויה לכל החיים - לכיתות ד' ומעלה. 

סיור בחשכה מוחלטת המודרכת ע"י מדריכים עיוורים וכבדי ראיה. חוויה ייחודית שבמרכזה שיעור חברתי חשוב – כיצד מוגבלות יכולה להפוך לכוח?

 

"הזמנה לשקט" - חוויה שתשאיר אותך ללא מילים - לכיתות ד' ומעלה ( גילאים 9 ומעלה).

איך אנו "מתקשרים" עם העולם הסובב אותנו?  מה קורה לתקשורת שלנו עם העולם כאשר חוש השמיעה אינו ניתן לשימוש? המדריכים בתערוכה, חירשים וכבדי שמיעה, ילוו אותנו במסע פעיל וחוויתי לעולם של שקט, בו נתקשר במגוון דרכים לא- דוברות (ללא קול).